על אודות אשכול, והשפה האשכולית

הרצאות אודות לוי אשכול – קווים ביוגרפיים:

1. יעדים חדשים לייעוד יישן – על חזונו של לוי אשכול למדינת ישראל, לחברה הישראלית וליהדות התפוצות.2. לוי אשכול – האיש בתוך חליפת ראש הממשלה – אישיותו הייחודית, חיי המשפחה ובחירותיו האישיות של לוי אשכול.

3. כיצד משתלבים ההווי החלוצי, התנועה הציונית, הקמת המדינה ועיצוב החברה הישראלית בחייו ואישיותו של לוי אשכול?

הרצאות וסדנאות אודות "השפה האשכולית" – לשון, הומור ומה שביניהם:

1. הישרדות באמצעות הומור – מנהיג נדרש פעמים רבות למצוא הגיון בחיבור פיסות מציאות וצרכים שאינם מתיישבים זה עם זה באופן טבעי. שימוש בהומור מאפשר לגשר על הפערים הללו מבלי להתעלם מכך שהפערים קיימים. השימוש בהומור ככלי לפירוק מתחים, יצירת אמון ושכנוע. כיצד הומור יכול לסייע להתגבר על האתגרים, לשרוד את המכשולים ואפילו לפרוח.

2. דבר חכם כזה, אני אמרתי? – שימוש בהומור ככלי עזר לניהול והובלת צוות ובתהליכי קבלת החלטות. ראש הממשלה לוי אשכול היה ידוע כאיש בעל הומור מחודד. כיצד השתמש אשכול בהומור כדי להוביל ולהנהיג ומה אנחנו יכולים ללמוד מכך. ("הומור זה כמו כסף: כשיש לך אותו אז יש לך אותו וכשאין אז אין" ~ שלום עליכם). 

3. הבטחתי, אך לא הבטחתי לקיים – בין חזון למנהיגות, התמודדות עם מכשולים ואתגרים שמציבה המציאות בפני מנהיג-מנהל. איך הופכים מכשול לאתגר, מתנגד לבעל ברית ובעיה לכלי. לוי אשכול השתמש בטכניקות שונות כדי לרתום אנשים לפעולה, וכדי להפוך את הבלתי אפשרי למציאות.

4. מיחס חם עוד לא נפגע איש – כיצד יוצרים מקבוצת אנשים צוות העובד יחד למען מטרה משותפת? איך מתמודדים עם קשיים, מאיפה שואבים השראה וכיצד הופכים בעיה לאתגר משותף? לימוד משותף של מושגים יסודיים בעבודת הקבוצה והתנסות מעשית ללימוד הקשר בין השראה לבעיה, בין קושי לפתרון.

5. הומור ומנהיגות – הילכו השניים יחדיו? – כיצד יכול הומור לשמש ככלי להעברת מסרים ופיתוח מנהיגות, האם ניתן להתייחס ברצינות למנהיג בעל חוש הומור, או שאולי אי אפשר להתייחס ברצינות למנהיג חסר חוש הומור? [סדנת לימוד משותף]

Call Now Button דילוג לתוכן